Pełna koncentracja – zapowiedź meczu Ruch Chorzów : Legia Warszawa

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwie kolejki. Najbliższy mecz odbędzie się w piątek przy Cichej 6, a rywalem „Niebieskich” jest obecny Mistrz Polski i pretendent do obrony tytułu – Legia Warszawa.

Nie ma się co oszukiwać, że ekipa Henninga Berga to obecnie kandydat numer jeden do tytułu Mistrza Polski i mecz z Legią dla chorzowian nie będzie najłatwiejszą przeprawą. Jednak „Niebiescy” już nie raz pokazywali, że z drużynami z czołówki grać potrafią.

Henning Berg podkreśla, że nie można lekceważyć żadnego rywala, bez znaczenia, czy to z górnej czy z dolnej części tabeli i zapowiada, że nie zamierza rotować składem, zaś trener Fornalik na konferencji podkreślał, że ważne jest zajęcie miejsc od 9 do 12, a w tym celu należy zdobywać punkty w obydwu spotkaniach.

Ruch na ten moment zajmuje 13 miejsce i ma zaledwie 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, zaś do bezpiecznego miejsca brakuje punktów sześć.

Od kilku dni we wszystkich rejonach Chorzowa odbywa się mobilizacja kibiców na to spotkanie. Jak wiadomo, Ruch Chorzów gra na wiosnę w Dwunastu, zatem na ten mecz potrzebne będzie dodatkowe wsparcie, zważywszy, że fani gości otrzymali 1000 biletów.

Mecz odbędzie się w piątek, 24 kwietnia o godzinie 20:30, arbitrem tego spotkania będzie pan Jarosław Przybył z Kluczborka.

My przeprowadzimy relacjo po ślunsku z tego meczu. Znajdziecie ją tutaj: http://relacjolive.zycienaniebiesko.zz.mu/?mecz=28

 

Przewidywane składy:

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Oleksy – Kowalski, Babiarz, Malinowski, Starzyński, Gigołajev – Kuświk

Legia: Malarz – Brzyski, Broź, Astiz, Rzeźniczak – Żyro, Vrdoljak, Jodłowiec, Guilherme, Kucharczyk – Saganowski


źródło: własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.