Pora na Pogoń! – zapowiedź

rchpog

Podopieczni trenera Fornalika zagrają dzisiaj z drużyną, która jeszcze meczu w tym sezonie nie przegrała – Pogonią Szczecin.

Po trzech porażkach z rzędu (2 w lidze i 1 w PP) kibice zaczynają węszyć spadek formy w drużynie, a niektórzy twierdzą nawet, że powoli przychodzi kres możliwości trenera Waldemara Fornalika. Niemniej jednak sezon jeszcze potrwa, a piłkarze są zdeterminowani i na pewno zaprezentują jeszcze nie raz swoje możliwości.

Klub Czesława Michniewicza to poniekąd wielka niespodzianka, gdyż na 10 dotychczasowych kolejek zdobyli 18 punktów (4 zwycięstwa i 6 remisów) i obecnie zajmują drugą lokatę w lidze. W swojej punktowej zdobyczy mają przede wszystkim wygrane z Lechem Poznań i obecnym liderem – Piastem Gliwice.

Dzisiejszy mecz jednak może potoczyć się zupełnie inaczej niż by chcieli tego kibice Portowców. W tym sezonie Pogoń traciła już punkty z niżej notowanymi zespołami jak na przykład Termalica Nieciecza, a Ruch Chorzów potrafi wykorzystywać takie sytuacje, gdzie zespół przyjeżdża rozluźniony.

Z mojej perspektywy remis byłby dobrym wynikiem, w końcu to zawsze punkt, jednak w szerszej wizji na pewno będzie szkoda straty kolejnych dwóch punktów, które mogą nam być potrzebne jak tlen. Kibice zaś w myśl piosenki o nie poddawaniu się, powinni z całych sił wspierać swój zespół w ciężejszych – tak bym to ujął – chwilach.

Przewidywane składy:

Ruch: Putnocky – Szyndrowski, Koj, Grodzicki, Konczkowski – Zieńczuk, Urbańczyk, Szewczyk, Surma, Mazek – Stępiński

Pogoń: Kudła – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Danielak, Matras, Murawski, Dvalishvilij, Małecki – Zwoliński

Po ślunsku poszprechomy tyn szpil tukej: Relacjo Live: Ruch-Pogoń


źródło: własne