Powrót Jana Kociana czyli zapowiedź meczu Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin

Po pięciu miesiącach od rozstania z klubem z Cichej, wraca do Chorzowa Jan Kocian. Sentymentów pewnie nie będzie, ponieważ obie drużyny walczą o wyższe cele, niż tylko utrzymanie, chociaż to Ruch musi się bardziej postarać o zwycięstwo.

W pierwszym meczu tych drużyn, w Szczecinie padł remis 1-1 a bramkę dla „Niebieskich” strzelił Grzegorz Kuświk. Niestety zwycięstwa nie udało się dowieźć za sprawą Macieja Dąbrowskiego, który wyrównał w 90 minucie meczu.

Obecnie piłkarze trenera Kociana zajmują 10 miejsce w lidze z przewagą ośmiu punktów nad Ruchem Chorzów. Z powodu ścisku w środku tabeli tracą zaledwie punkt od 8 miejsca. Jednak start rundy wiosennej nie jest dla nich zbyt udany. Dwa remisy i porażka to o wiele gorzej niż drużyna z Chorzowa, która już zdobyła pięć punktów.

Bilans bezpośredni wskazuje na remis. 22 zwycięstwa Ruchu oraz Pogoni i 34 remisy, przy czym bilans bramek jest dodatni dla Ruch Chorzów 100-78.

Ruch Chorzów zagra bez Rafała Grodzickiego, który po skompletowaniu czterech żółtych kartek będzie musiał odpocząć na jedno spotkanie, dobre wieści jednak są takie, że wraca do składu Grzegorz Kuświk, a także Patryk Lipski rozpoczął treningi z pierwszą drużyną. Na plus na pewno jest również fakt, że piłkarze ze Szczecina mieli mniejszą przerwę na odpoczynek i regenerację sił, ponieważ swój mecz grali w poniedziałek.

Taktycznie i piłkarze Pogonii i Ruchu grają podobnie. Trener Kocian stara się grać tylko wysuniętym napastnikiem – Marcinem Robakiem, jak również trener Fornalik grywa na ogół jednym napastnikiem – Grzegorzem Kuświkiem. Jeśli jednak spojrzeć na tabelę, to bardzo prawdopodobnym jest scenariusz, w którym to któryś z trenerów zaskoczy i zagra bardziej ofensywnie, gdyż oboje twierdzą, że jest to mecz o 6 punktów.

W szeregach Pogonii na pewno zabraknie kontuzjowanego Patryka Małeckiego, zaś w Ruchu Chorzów brakować ma tylko wcześniej wspomnianego „Grodka”.

Sędzią tego spotkania będzie Pan Marcin Borski z Mazowieckiego ZPNu.

Warto dodać również fakt, że z racji zbliżającego się Dnia Kobiet, Ruch Chorzów oferuje każdej kobiecie, która przyjdzie na stadion, bilet na Trybunę za 1 złoty, zaś karnetowiczki mogą liczyć na atrakcyjne zniżki na gadżety w Strefie Kibica. Zatem zapraszamy panów ze swoimi partnerkami.

 

Przewidywane składy:

Ruch: Putnocky – Oleksy, Malinowski, Stawarczyk, Konczkowski – Zieńczuk, Babiarz, Starzyński, Kowalski – Kuświk, Efir

Pogoń: Janukiewicz – Frączczak, Hernani, Golla, Rudol – Murawski, Janota, Rogalski, Kamess, Akahoshi – Robak

My zapraszamy do śledzenia naszej Relacjo live po ślunsku. A znajdziecie ją tutaj: http://relacjolive.zycienaniebiesko.cba.pl/?mecz=20 Mecz zaczynamy o 18:00!


źródło: własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.