Powtórzyć sierpniową wygraną – zapowiedź meczu z Termaliką

Na zakończenie roku piłkarskiego w Polsce drużyna Ruchu Chorzów jedzie do Niecieczy na mecz z miejscową Termaliką. 

Drużyna Piotra Mandrysza to totalny beniaminek Ekstraklasy, chociaż w kadrze zespołu można znaleźć kilku graczy, którzy mają już ligowe ogranie jak chociażby Dawid Plizga, czy Bartłomiej Babiarz.

Swoją drogą w klubie z Niecieczy gra kilku piłkarzy kojarzonych w przeszłości z Niebieskimi – Sebastian Nowak, Tomasz Foszmańczyk i wspomniany wyżej Bartłomiej Babiarz.

Wydawałoby się, że próżno szukać jakiejś historii gier Ruchu z Termaliką, jednak nie ma tak źle, problem w tym, że zagraliśmy tylko raz w meczu o punkty, zaś czterokrotnie mierzyliśmy się w sparingach. Gdyby tak jednak wziąć pod uwagę wszystkie te mecze, to trzykrotnie wygrywał Ruch (4-1, 1-0, 3-0) zaś dwukrotnie wygrywali niecieczanie (1-2, 0-1) przy czym Termalika wygrywała w sparingach, zaś chorzowianie wygrali w tym ważniejszym meczu – ligowym.

W sierpniu na stadionie w Chorzowie przy przeszło 7 tysięcznej publiczności, po bramkach Visnakovsa, Lipskiego, Gigołajeva i Lenartowskiego, a także honorowym trafieniu Kędziory – wygraliśmy 4-1. W tym meczu mieliśmy też kontrowersyjną decyzję arbitra Raczkowskiego – w pewnym momencie spotkania Gigołajev doskoczył do agresywnie grającego tego dnia Ziajki, a ten zaatakował go i sędzia pokazał obu graczom czerwone kartki – zdaniem specjalistów czerwona należała się na pewno Ziajce, zaś Rołand powinien otrzymać kartkę żółtą, jednak koniec końców decyzja została podtrzymana.

Dzisiaj już Termalika nie jest takim typowym beniaminkiem, ich gra wygląda z meczu na mecz coraz bardziej obiecująco i po 20 kolejkach z dorobkiem 24 punktów zajmują 10 miejsce ze stratą zaledwie czterech punktów do Ruchu Chorzów. Niebieskim zaś zależy na tym, aby zmazać plamę z meczu z Jagiellonią i zdobyć komplet punktów tak, by przez przerwę zimową nie martwić się o dobre miejsce w tabeli.

My sie postaromy zrobić rylacja po ślunsku, ale niy obiecujemy, że sie udo. Jakby fto chcioł to zaglondać tukej: Rylacjo live: Termalica – Ruch


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.