Przegrywamy z Zagłębiem 3-1 – wypowiedzi i konferencja prasowa

zagrch2

Po niezbyt dobrej grze przegrywamy 3-1 z Zagłębiem Lubin. Po meczu jak zwykle podajemy wypowiedzi piłkarzy oraz zapis konferencji prasowej.Wypowiedzi:

Marek Szyndrowski:
„Źle weszliśmy w ten mecz. Zagraliśmy słabo w pierwszej połowie, ale ją przetrwaliśmy i nie straciliśmy bramki. Na drugą wyszliśmy z lepszym nastawieniem, żeby grać lepiej i dłużej się utrzymywać przy piłce. Zaczęliśmy rzeczywiście lepiej, ale straciliśmy bramki. Po dwóch golach ciężko było cokolwiek zrobić, a po trzecim było już praktycznie po meczu”.

Martin Konczkowski:
„Pierwsza połowa bardzo słaba, byliśmy mało agresywni i tacy ospali. Nie utrzymywaliśmy się przy piłce, a Zagłębie nabrało pewności siebie. Można powiedzieć, że to wytrzymaliśmy, bo było 0:0. W drugiej połowie powoli zaczynało się coś dziać, ale dostaliśmy gong. Bramka na 1:0 i później się już posypało. To był nasz słaby mecz, musimy dobrze przepracować te dwa tygodnie i zrewanżować się z Górnikiem”.

Łukasz Janoszka:
„Bardzo się cieszę powitaniem kibiców Ruchu. To był bardzo miły moment. Spędziłem w Chorzowie trochę czasu, kibice zapamiętali mnie pozytywnie, a ja też ich tak zapamiętałem. Dziękuję im za to powitanie. Po meczu dostałem od nich kolejną koszulkę z Ruchu, a ja im rzuciłem swoją. Fajna wymiana”.

Konferencja prasowa:

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów):
„Mieliśmy złe pierwsze pół godziny, gdzie Zagłębie zepchnęło nas do głębokiej defensywy. Nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce i odepchnąć tych ataków Zagłębia. Po tym czasie coś drgnęło w naszej grze, były zalążki niezłych akcji i w dwóch przypadkach mogły być z tego niezłe sytuacje. Paradoks polega na tym, że w drugiej połowie zaczęliśmy lepiej grać w piłkę, a dostaliśmy trzy bramki. Pierwsza padła po ładnej akcji zespołu Zagłębia, a dwóch kolejnych nie będę oceniał, bo sprawa jest oczywista. Zanosiło się na pogrom. 3:0 to był chyba zbyt wysoki wynik, biorąc pod uwagę to, co działo się w drugiej połowie. Bramka na 3:1 trochę nam osłodziła ten mecz. Po spotkaniu z Termaliką były ochy i achy, ale ciągle mówiłem, że ta drużyna tworzy się i zaliczy jeszcze niejedną wpadkę. Ten zespół potrafi też zagrać ciekawą piłkę i będziemy nad tym pracować, żeby słabszych momentów było mniej w naszym wykonaniu”.

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin):
„Cieszę się ze zdobycia trzech punktów i stylu, w jakim to osiągnęliśmy. Od paru meczów prezentujemy się bardzo dobrze. Są oczywiście momenty, gdzie brakuje dokładnych podań. Trzeba jasno powiedzieć, że trochę nam odbierano tę dobrą grę. Prasa trochę zaciemniała, że Lech przegrał, że Górnik odbudował się. Nie chodzi o to, że szukam poklasku dla naszej drużyny. Zagraliśmy dzisiaj dobre zawody, kontrolowaliśmy grę i chcemy być wizytówką dla naszej akademii. Podobnie jak powiedział Waldek, będą nam się zdarzać słabsze mecze, ale uważam, że idziemy dobrą drogą. Potrafimy grać dobre mecze i tego chcemy się trzymać”.


źródło: niebiescy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.