Przepychanka o trzi punkty – cyli fakty swoje, a Stomil…swoje

Stomil wydoł dzisiej oświadczynie we kerym pisze, że wpływ na murawa miały opady dyszczu, śniygu i gradu we nocy ze piontku na sobota.

Na antynie radia weszło fm tryner Kiereś wypowiadoł sie, że Ruch zachowoł sie niy honorowo i że liczy na szportowe załatwiynie sprawy. Dodatkowo wiemy tyż, że Stomil chce pokryć koszty podróży drużiny Ruchu do Olsztyna we nowym terminie.

Dziennikorz Przeglondu Szportowygo – Leszek Błażyński podowoł fakty, ze kerych wyniko jasno, że Ruch mo podstawy do tego coby tako prośba o walkowyr słożyć.

Dziennikorz Katowickiego Szportu – Maciej Grygierczyk – dodowoł te wszistkie koszta wyjazdu plus i kybiców, bo im nikt niy zwróci tyj podróży.

Rzecznik Ruchu – Witold Jajszczok – godoł o tym, że takie pismo to je normalno, prawno ścieżka dochodzynio jakijś racji i nie uważo, że je to załotwianie punktów przi „zielonym stoliku”.

Wszistko rozbijo sie ło – brak delegata PZPNu we Olsztynie coby sprowdzić ta trowa, brak łodpowiydzi na to, czymu Stomil nie doł wcześnij znać, że niy do sie grać (godajom, że pogoda sie załomała, ale som tyż głosy, że dzień wcześnij trenowali na lodzie).

Cołki czos monitorujymy ta szprawa i ocywiście na bieżonco postaromy sie dować informacje.


własne / stomilolsztyn.pl / ruchchorzow.com.pl / weszlo.fm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.