Przygotowania ruszyły! – Kilka wypowiedzi z pierwszej konferencji prasowej

7 stycznia 2016 roku drużyna Ruchu Chorzów wróciła do treningów jednak nim zaczęli pierwszy tegoroczny trening to odbyła się pierwsza konferencja prasowa. Zapraszamy do lektury.

Trener Waldemar Fornalik:
„Tak jak wiele klubów i my porowadzimy obserwacje zawodników którzy się w poszczególnych klubach wyróżniają, którzy grają na różnych szczeblach rozgrywkowych w naszym kraju, jednym z nich jest Łukasz Moneta czy brat Visnakovsa – Aleksejs, który już z nami wcześniej trenował z dwa dni, ale jest i nasz młody zawodnik – Żmuda, który jest perspektywicznym zawodnikiem i postanowiliśmy dać mu szansę aby mógł trenować z pierwszą drużyną. Co do pierwszych dwóch nazwisk to decyzja jeszcze nie zapadła czy będą zawodnikami Ruchu czy też nie, ale będą uczestniczyli w tym pierwszym etapie przygotowań do sezonu. Z naszej strony włączymy do klubu jeszcze jednego naszego młodego zawodnika – Bargiela, który będzie mial 16 lat w tym roku, który jest utalentowanym pomocnikiem i na pewno wybiórczo będzie brał udział w naszych treningach. Co do Kamila, jeżeli obserwowało go wiele klubów z Europy na meczach reprezentacji toi trzeba było się liczyć z tym, że to jest tylko kwestia czasu kiedy on jednak „wyfrunie”. Jest to wielki talent i powiem, że gdybym miał na jesieni problemy z bramkarzami to nie wykluczone, że otrzymałby ode mnie szansę na debiut bo patrząc na jego umiejętności to mimo młodego wieku zachowywał się bardzo dojrzale”.

Dyrektos ds. sportowych Mirosław Mosór:
„Zawsze to fajnie jak ktoś się interesuje piłkarzami Ruchu bo to świadczy o tym, że oni dobrze przepracowali rundę, byli zawodnikami o których się mówiło. Żadne oferty nie wpłynęły jeśli chodzi o resztę piłkarzy, rozpoczynają oni z nami przygotowania bez żadnych nerwów. Zawsze trzeba mieć obawy, że ktoś utalentowany zostanie szybko przez jakiś mocarstwowy klub zauważony i to nie tylko kluby w Polsce mają z tym problemy, że młodzież jest ciągnięta przez najbogatszych do swoich klubów”.

Mariusz Stępiński:
„Fakty są takie, że ten długi kontrakt z Ruchem pozwala mi spokojnie koncentrować się na robocie i to było dla mnie najważniejsze. Do tego dążyłem i tego chciałem, żeby nie martwić się gdzie zagram na wiosnę, chciałem gdzieś się zadomowić, bo do tej pory moja przyszłość nigdy nie była pewna. Zimą nie zmienię barw klubowych, daleko nie będę wybiegał myślami co będzie latem, teraz przyjechałem do Chorzowa i chce się spokojnie przygotować do rundy i walczyć o jak najlepszy wynik z klubem i reprezentacją. Nie wiem skąd te plotki transferowe, ja nigdzie się stąd nie ruszam. W dalekiej przyszłości wszystko jest sprawą otwartą ale obecnie jestem zawodnikiem Ruchu Chorzów”.

Aleksejs Visnakovs:
„Ruch zawsze był niedobrym klubem jako przeciwnik, brat zawsze mówił, że tutaj jest dobra drużyna i dobry trener. O klubie wiedział wszystko, mówił, że jest tutaj bardzo dobra atmosfera i dobrze się trenuje. Jesienią byłem już tu na kilku treningach i testach medycznych teraz zaś mam nadzieję wziąć udział w zgrupowaniach. Na Łotwie było kilka propozycji do gry, ale nic poważnego, mi podoba się w Polsce i chciałbym grać tutaj”.

Po konferencji prasowej zespół udał się na pierwszy tegoroczny trening w hali MORiSu która mieści się tuż obok budynku klubu. Pierwszy sparing zostanie rozegrany 13 stycznia w Kamieniu – Rybniku z SFC Opava. Pełny plan sparingów dostępny tutaj: Plan sparingów Ruchu Chorzów


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.