Relacja z meczu Ruch Chorzów – Energetyk ROW Rybnik 2:1

Na zakończenie, trwającego pięć dni, zgrupowania w Kamieniu – Rybniku, piłkarze Ruchu Chorzów pokonali Energetyka ROW Rybnik 2:0. Autorem obydwu trafień był Grzegorz Kuświk.

Od początku spotkania to Niebiescy narzucali swój styl gry czego efektem była szybko strzelona bramka. W 5 minucie gry Niebiescy wywalczyli rzut rożny. Starzyński dośrodkował a Kuświk jeszcze po odegraniu Helika sfinalizował całą akcję. Po tej bramce piłkarze z Chorzowa całkowicie zdominowali środek boiska i nie pozwalali rywalom na przejęcie piłki. W 25 minucie Kwiatkowski podał do „Kuśwy” który z rywalem na plecach wymanewrował go i wyszedł sam na sam z bramkarzem ROW-u i płaskim strzałem odwyższył wynik spotkania na 2:0.

W drugiej połowie znowu widzieliśmy inną drużynę, w której zadebiuował Kamil Mazek. Drużyna Niebieskich zamknęła gospodarzy na ich własnej połowie jednak strzały były niecelne, bądź za słabe aby pokonać bramkarza po raz trzeci.

Zgrupowanie w Rybniku – Kamieniu dobiegło do końca. Piłkarze wracają do Chorzowa i teraz czeka ich dzień wolnego. W poniedziałek wracają jednak do pracy na własnych obiektach, gdzie 21 stycznia rozegrają mecz kontrolny z Rozwojem Katowice, po czym udadzą się na zgrupowanie do Turcji.

źródło: własne