Relacja z meczu Ruch Chorzów-SFC Opava

Niebiescy w pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Kamieniu-Rybniku pokonali zespół SFC Opava 2:1. Bramki strzelali: Visniakovs i Kuświk, zaś dla rywali strzelał Kuzmanovic.

W mecz na pewno lepiej weszli piłkarze z Czech, co pokazali przy pierwszym stałym fragmencie
w 2 minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Kuzmanovic i strzałem
z głowy wyprowadził Czechów na prowadzenie. Od tego momentu lepiej prezentowali się Niebiescy, którzy bardzo dobrze grali piłką w środku pola.

W 16 minucie po jednej z takich wymian piłki, Kuświk zagrał piłkę prostopadłą do Visniakovsa, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu żadnych szans na obronę. Piłkarze z Chorzowa praktycznie nie opuszczali połowy rywali i widać było, że za wszelką cenę chcą skarcić Czechów. Efekt? 40 minuta, Zieńczuk podaje do Kuświka który najpierw dryblingiem położył obrońcę Opavy, następnie bramkarza i strzelił gola na 2:1.

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza, szybka połowa tego spotkania. Po przerwie na murawie zameldowała się druga drużyna, która raczej starała się nie forsować tempa, a jedynie kontrolować przebieg spotkania pod swoje dyktando.

Z wartych uwagi trzeba odnotować strzał Starzyńskiego w słupek, oraz strzał Grodzickiego po rzucie wolnym. Czesi natomiast nadal starali się grać bardzo agresywnie, jednak żadna z ich okazji nie była stuprocentowa. Niebiescy wygrali drugi raz w tym roku prezentując się całkiem nieźle.

Przed piłkarzami jeszcze jeden sprawdzian na zgrupowaniu w Rybniku, w sobotę zagrają z Energetykiem ROW Rybnik.

źródło: własne