Remis lepszy niż porażka – wypowiedzi i konferencja po meczu Cracovia – Ruch

crarch11

Niebiescy znowu pokazali, że można grać cios za cios i akcja za akcję. Niestety ostatecznie tylko jeden punkt wywozimy z Krakowa. Co po meczu powiedzieli piłkarze i trenerzy znajdziecie poniżej.

Wypowiedzi:

Deleu: „Zdecydowanie lepiej się czuję na prawej stronie, ale ja jestem po to, żeby pomagać drużynie. Budziński był trochę zmęczony i ja podeszłem do rzutu wolnego, próbowałem, dobrze trafiłem, ale Kamil obronił. Ja jestem wyznaczony do rzutów wolnych kiedy nie gra Cetnarski i dzisiaj się starałem, nie wyszło, na pewno będę dalej trenował rzuty wolne”.

Jakub Arak: „Przede wszystkim skupiam się na swojej postawie, bo Mariusz Stępiński wykonał dla tego klubu kapitalną pracę, a dzisiaj ja dostaję szansę i chciałem ją dobrze wykorzystać, bo wiemy, że Mariusz poprzeczkę ustawił wysoko, ale zrobię wszystko, żeby pomóc tej drużynie.
Ogólnie trenujemy stałe fragmenty gry i nie raz to pokazała Ekstraklasa, że jeśli nie idzie to trzeba wykorzystywać te stałe fragmenty gry i dzisiaj nam się to udało raz, ale nadal musimy nad tym trenować”.


źródło: własne

Konferencja prasowa:

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów): „Nie można być zadowolonym z wyniku, jeżeli traci się bramkę w 85. minucie. Nie mówię, że Cracovia nie stwarzała pod naszą bramką sytuacji, bo tak nie było. W drugiej połowie ze trzy czyste sytuacje były po naszej stronie, więc może stąd ten niedosyt. Kuba Arak wszedł, zagrał odważnie i zdobył swoją drugą bramkę w Ekstraklasie. Ona doda mu pewności siebie, ale nie ukrywam, że potrzebujemy jeszcze co najmniej jednego napastnika. Dzisiaj musieliśmy wpuścić za niego nominalnego pomocnika”.

Jacek Zieliński (Cracovia Kraków): „Mądrzy ludzie mówią, że jak nie umiesz meczu wygrać, to go przynajmniej zremisuj. To się dzisiaj stało. Straciliśmy bramkę do szatni i później trzeba było odrabiać. To się udało”.


źródło: niebiescy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.