Ruch Chorzów i Górnik Łęczna spadają z LOTTO Ekstraklasy

Nie udało się wykonać planu i po 37 kolejkach i wielu perturbacjach zarówno z działaczami, jak i piłkarzami z Ekstraklasy spadają piłkarze Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów.

W przyszłym sezonie obie drużyny powinny zagrać na zapleczu LOTTO Ekstraklasy – w Nice 1 Lidze i o ile zagrają tam łęcznianie o tyle sytuacja dla Ruchu Chorzów nie wygląda zbyt ciekawie.

Dzisiaj Komisja Klubowa ds. Licencji wydała komunikat dotyczący naszego klubu:

„Komisja informuje, że zakończyła postępowanie wyjaśniające w stosunku do Klubu Ruch Chorzów SA i postanowiła na podstawie pkt. 4.3.5 lit. a Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i następnych, cofnąć Klubowi Ruch Chorzów SA przyznaną w dniu 12 maja 2017 roku licencję nr 16 na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie rozgrywkowym 2017/2018. Klubowi od przedmiotowej decyzji przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej w terminie 7 dni.”

To w praktyce oznacza, że aby uzyskać licencję na grę w I Lidze zarząd musi znaleźć niezwłocznie środki na spłatę zaległej premii dla piłkarzy, w przeciwnym wypadku nie zagramy na zapleczu Ekstraklasy.


własne / PZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.