Ruch Chorzów rządzi na Śląsku! – Wypowiedzi oraz konferencja po derbach

rchgor10

104 Wielkie Derby Śląska dla Ruchu! Dzisiaj po bramce Pawła Oleksego wygrywamy mecz z Górnikiem 1-0. Po meczu porozmawialiśmy z piłkarzami oraz z trenerami obydwu klubów.

Wypowiedzi:

Matus Putnocky:
” Mecz trudny, ale zdobywamy bramkę i udało się mecz trochę kontrolować i to nam przypadły 3 punkty. Można bardzo pogratulować kibicom, bo gdy nasza gra nie wyglądała najlepiej oni nas poprowadzili i punkty zostają w domu.
Po poprzeczce bardziej patrzałem, żeby zespół strzelił drugą bramkę, mecz nie był jeszcze wygrany. Chcieliśmy końcówkę pograć piłką ale nie wiem czemu cofaliśmy się i to Górnik miał okazję. Patrzymy na następny mecz i pewnie zagramy jeszcze lepiej”.

Maciej Urbańczyk:
” Jest u nas ta fajna mieszanka, gdzie Ci starsi koledzy czasem potrafią wziąć grę na siebie i jest kilku nas młodych którzy wprowadzają nieco świeżości i fajnie to u nas wygląda, aczkolwiek końcówka była naprawdę ciężka, oddaliśmy pole Górnikowi i ich górne piłki były niebezpieczne ale wytrzymaliśmy to i myślę, że drużyna pokazała charakter bo to właśnie w takich meczach on wychodzi.
Początek nieco nerwowy jednak praktycznie każdy młody zagrał pierwsze Derby w Ekstraklasie, niby się mówi, że mamy grać spokojnie, ale to gdzieś siedzi z tyłu głowy i ta presja gdzieś przeszkadza.
Takie mecze jak ten na pewno zaowocują w obyciu z ligą, zbierać doświadczenie w takich meczach jak Derby to na pewno ogromna lekcja”.

Mateusz Cichocki:
” Na pewno dzisiaj kibice nam pomogli odnieść zwycięstwo, wspierali nas w trudnych momentach i dzięki nim dowieźliśmy zwycięstwo. Żaden mecz nie jest łatwy, a tymbardziej Derbowy. Dzisiaj Górnik chciał się u nas „przełamać” i na pewno postawił trudne warunki”.

Martin Konczkowski:
„Jestem ślązakiem i atmosferę derbów odczuwam nieco bardziej niż koledzy. Jestem szczęśliwy po zwycięstwie, pierwsza połowa całkiem fajna zaś w drugiej nieco brakowało utrzymania przy piłce ale zwycięzców się nie osądza. Od początku sezonu pracujemy tak samo mocno, wiemy jaką wartość ma nasza drużyna i dążymy do eliminowania naszych błędów. 
W końcówce każdy widział jak nasza gra wyglądała. Za bardzo się cofnęliśmy, nie graliśmy piłką ale ważne, że wygraliśmy i punkty zostają u nas.
Na pewno z każdym przeciwnikiem da się wygrać więc nikogo nie będziemy się bać, a zwłaszcza u siebie, więc do meczu z Legią podchodzimy po zwycięstwo”.

Konferencja prasowa:

ojrzderby

Leszek Ojrzyński (Górnik Zabrze):

„Dużo nie będę mowił, bo przegraliśmy i nie ma dużo powodów do optymizmu, chociaż z drugiej połowy można by coś powiedzieć, bo sytuacje swoje mieliśmy i mogliśmy strzelić nie jedną bramkę tylko kilka. Mecz był dobry, otwarty, przyjemny dla kibica, było dużo okazji, strzałów. 
W pierwszej połowie to było takie wyczekiwanie, zagraliśmy słaby stały fragment gdzie wydawało się, że mieliśmy piłkę pod kontrolą jednak bramki nie zdobyliśmy. My przegraliśmy bardzo ważny mecz dla nas bo mogliśmy wyjść z ostatniego miejsca i przygotowywać się dalej w radośniejszych nastrojach, a tak pozostaje nam dalej dążyć do eliminowania naszych wad w minorowych minach”.

walderby

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów):

„Oczywiście liczyliśmy na zwycięstwo, ale to był trudny mecz gdyż wiadomo, Derby zawsze mają swoją specyfikę. Drużyny grają bardzo agresywnie, twardo. Mieliśmy pewne obawy o zawodników którzy byli na zgrupowaniach w reprezentacjach młodzieżowych, czy wrócą w dobrej dyspozycji, czy to co prezentowaliśmy w spotkaniach wcześniejszych nie pójdzie w zapomnienie i tak się nie stało. Jestem zadowolony z postawy drużyny i wyników, zwłaszcza, że dla kilku zawodników były to pierwsze Derby w życiu i to trzeba podkreślić. Gra wieloma fazami była w naszym wykonaniu dobra, sam mecz mógł się podobać bo było kilka dobrych sytuacji. Mieliśmy dwie sytuacje gdzie mogliśmy „zamknąć” wynik jednak z racji nie wykorzystanych sytuacji końcówka znowu była nerwowa, ale wybroniliśmy się i myślę, że wynik 1-0 w pełni odzwierciedla emocje z boiska.
Gratuluję drużynie i gratuluję kibicom którzy są bardzo wymagający, są niecierpliwi, jednak ja będę podkreślał na każdej konferencji, że ta drużyna dopiero się tworzy. To nie jest już drużyna ukształtowana. Z każdym meczem dopiero nabieramy doświadczenia i tak jak mówiłem, dla kilku graczy to pierwsze derby i to są dopiero ich początki z wielką piłką”.


źródło: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.