Ruch Chorzów zmieni trenera, odejdą również niektórzy piłkarze

Trener Ruchu Chorzów – Łukasz Bereta nie doszedł do porozumienia z klubem i jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Podwyżka, długość kontraktu i stawiane przed trenerem oczekiwania zostały zaakceptowane niemalże od razu po uzyskaniu awansu, natomiast „kością niezgody” okazał się okres wypowiedzenia. Klub proponował 3 miesiące, trener? Nie wiem konkretnie, ale na pewno miał być dłuższy, na co działacze klubu z Cichej 6 nie mogli przystąpić.

„Nikt nie jest ważniejszy od Ruchu, a na ewentualne utrzymanie dwóch trenerów jednocześnie w „nowej erze” nie możemy sobie pozwolić” – czytamy w komunikacje Stowarzyszenia „Wielki Ruch”.

Nowy trener ma być znany niebawem – mówi się, że zostanie nim Łukasz Surma, ale w ktręgu zainteresowanych jest również Jarosław Skrobacz (eks. Miedź Legnica).

Ruch Chorzów pożegna również piłkarzy – Daniela Paszka i Jakuba Siwka. Ich kontrakty nie zostaną przedłużone, natomiast nowy kontrakt otrzymał Marcin Kowalski i Bartłomiej Kulejewski.

Niebiescy mają również nowych piłkarzy – tuż przed końcem sezonu umowę z Ruchem podpisał Przemysław Szkatuła (obrońca Pniówka Pawłowice Śląskie) oraz Tomasz Dyr (obrońca Ślęzy Wrocław).


własne / ruchchorzow.com.pl / WR na facebooku