Ruch znów przegrywa z beniaminkiem – wypowiedzi i konferencja po meczu Ruch – Arka (1:2)

rchark102

Niebiescy znowu nie wygrywają u siebie, a tym razem przegrywają z beniaminkiem naszej Ekstraklasy – Arką Gdynia. Po meczu mamy wypowiedź Patryka Lipskiego i zapis konferencji prasowej.

Wypowiedź:

Patryk Lipski: „Ta bramka to miało być dośrodkowanie, bo taką piłkę wystarczy przeciąć w polu karnym lekko, ale udało się strzelić gola po długiej przerwie. Ta bramka jednak nic nie daje i średnio mnie cieszy.
Szósty raz przegrywamy 2-1 więc z czego wynika ten problem – nie wiem. Pierwszy gol dla Arki pozwolił im grać spokojniej, druga bramka też stracona po stałym fragmencie gry, gdzie sprokurowaliśmy rzut karny – musimy wystrzegać się takich błędów.
Jeśli tracimy w trzeciej minucie bramkę to od razu morale spadają i trudniej się goni wynik. Gdzieś tam pokazaliśmy, że gramy do końca, ale znowu się nie udało wygrać. Wierzę, że w Płocku już nie będziemy gonić wyniku i wygramy”.


źródło: własne

Konferencja prasowa:

Grzegorz Niciński (Arka Gdynia): „Wygraliśmy mecz, w końcu można powiedzieć. Obie drużyny były w trudnej sytuacji. Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, prowadziliśmy 2:0 i dowieźliśmy prowadzenie do końca, ale kilka mankamentów w naszej grze było i nad tym musimy popracować w najbliższym okresie”.

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów): „Ocena spotkania nie jest dobra, gdzie już w 3. minucie straciliśmy bramkę. Powiedziałem chłopakom w szatni, że zawiodła nas odpowiedzialność. Na treningu mieliśmy rozpisane wszystko. Kontrowersyjna była dla mnie sytuacja z Łukaszem Surmą, w której sędzia spokojnie mógł podyktować rzut karny. W drugiej połowie mecz rozpoczął się idealnie. W końcówce była też kontrowersja z Michałem Helikiem, który dostał łokciem w twarz. Powiedziałem chłopakom w szatni, że ja się nie poddaję. Będziemy konsekwentnie szukać rozwiązań, które dadzą poprawę”.


źródło: własne / niebiescy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.