Spontaniczna Manifestacja Kibiców na parkingu klubowym [GALERIA]

Dejvid

Dzisiaj, 23 maja, na parkingu klubowym przy Cichej 6 odbyła się spontaniczna manifestacja kibiców Ruchu Chorzów. Udział w niej wzięło koło 100 osób. Tekst pisany po Polsku. Poniżej Prezentujemy grzechy Patermana wymienione przez kibiców podczas manifestacji, a także link do minigalerii z tego wydarzenia:

Grzechy Patermana:

1.Umowa trójstronna – Bik mówił Radzie Miasta, gdzie byli przedstawiciele kibiców, ze jego wkład wyniesie tyle, ile wkład miasta, czyli 4 mln + 4 mln + to, co wypracuje klub z;
a) biletów;
b) gadżetów;
c) sponsorów.
Skończyło się na umowie – miasto da 4 mln, a drugie 4 mln będzie pochodziło z klubu + sponsorzy + sprzedaż zawodników. Wygląda to tak, że Bik nie wkłada nawet 1 zł kasy, spadek to przypadek, to obniżenie kosztów funkcjonowania klubu i dojenie kasy z miasta.

2.Restrukturyzacja – rata wynosi 413 tys. na kwartał, z czego 140 tys. dostaje Bik, 20 Kurczyk, 30 ktoś z obecnego Ruchu. Łącznie ponad 130 podmiotów dostaje kasę.

3.Kontrakt Warzychy – za 44 tys. podpisał Paterman, podobno tym chciał spłacić swój dług wobec Gucia.

4.Bik czeka na zatrzymania kibiców – mówi, że jak chcemy iść na wojnę, to on spokojnie będzie czekał na kolejne zatrzymania kibiców.

5.Nowy dług – to właśnie zaległości wobec Warzychy, Rotsy, piłkarzy, sztabu, pożyczki Bika i miasta.

6.eRka – oszukują nas w kwestii, kto jest jej właścicielem. Prawa do Niej ma Centrum Przedsiębiorczości, które pożyczyło Ruchowi 12 mln. w 2016 roku i eRka jest zabezpieczeniem tej pożyczki.

7.Od grudnia nie możemy się spotkać w 3 strony – choć każdy z osobna (Bik i Kotala) deklaruje chęć spotkania, to razem z nami, przy jednym stole się boją. Jak nie mają nic do ukrycia to po co te podchody? Tym bardziej, że Bik ostatnio z Kotalą i Kurczykiem się spotkali.

8.Mamy 3 ligę – a zawodnicy rozwiązują kontrakty z winy klubu.

9.Zmiana warunków promocji poprzez sport – Miasto miało dać pieniądze dla klubu 2-go ligowego. Ruch spadł, nagle zmienili warunki umowy i zwiększyli pożyczkę z 2 na 4 mln. Jedyny klub na świecie który dostaje w 3 lidze 4 mln., a kasa idzie nie wiadomo gdzie.

10.Nie płacą trenerom i zabierają kasę z Akademii Piłkarskiej – Trenerzy Akademii poprosili rodziców, by Ci nie płacili składek na konto klubu bo oni i tak nie dostają wypłat, bo kasa gdzieś znika.

11.Umowa z Toyotą – Gucio ponoć musiał zabrać Toyotę do Grecji, bo Paterman mu kazał wziąć te auto w leasing na siebie, a sama umowa z Toyotą to 2000 zł za auto na miesiąc!

12.Brak jakiegokolwiek zaangażowania w temacie stadionu – Dalej nie ma przedstawiciela Ruchu w Komisji Przetargowej.

13.Łania po 2 latach wróciła do Patermana – pożyczkę dostał Paterman od Bika.

To punkty jakie zostały omówione szczegółowo na dzisiejszej manifestacji. Poniżej link do mini-galerii z tego spotkania:

Spontaniczna Manifestacja Kibiców Ruchu [GALERIA]


własne / Ultras Niebiescy / foto: Dejvid