Spotkanie kibiców Ruchu na Rynku w Chorzowie [WIDEO]

Ultras Niebiescy

Rynek już mamy, na nowy stadion czekamy! I na normalność w Ruchu też…

„W dniu wczorajszym około 800 kibiców Ruchu Chorzów zebrało się na Nowym Rynku w Chorzowie, żeby podyskutować o sytuacji naszego klubu.

Wielkie dzięki dla wszystkich przybyłych, za obecność, miłość do Ruchu, postawę i kulturę. Podczas spotkania przedstawiłem zgromadzonym kibicom powody rozpoczęcia przez nas bojkotu. Przepraszamy za niedociągnięcia, nie było to przemówienie pierwszego rzędu, ale nie o to w tym chodzi. Chodzi nam o Ruch.

Poniżej ustalenia, których będziemy się trzymali:

1. Bojkotujemy domowe mecze Ruchu. Nie kupujemy karnetów, biletów. Podczas meczów domowych, kibice będą informowali ludzi zgromadzonych wokół stadionu o powodach bojkotu.
2. Zamiast domowych meczów Ruchu, chodzimy na mecze UKS Ruch Chorzów. Staramy się, aby te mecze odbywały sięna Cichej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
3. Nie kupujemy oficjalnych gadżetów Ruchu w „grzybku”.
4. Nadal jeździmy na wyjazdy! 
5. Bojkot prowadzimy do skutku. Są dwie możliwości, albo właściciele zaczną poważnie traktować nasz Ruch i wróci w klubie normalność, wróci poważny futbol i poważne traktowanie ludzi, albo będziemy dążyli do upadłości obecnej spółki. Poprzez poważne traktowanie klubu mamy na myśli spłatę wszystkich zobowiązań przeterminowanych i zapewnienie budżetu umożliwiającego bieżące pokrywanie kosztów klubu oraz plan na powrót Ruchu do wyższych lig, a w konsekwencji do Ekstraklasy, gdzie jest miejsce Ruchu.


WARUNKI ODSTĄPIENIA OD BOJKOTU:
– UREGULOWANIE ZALEGŁOŚCI W STOSUNKU DO PIŁKARZY, TRENERÓW I WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW KLUBU
– PRZEDSTAWIENIE REALNEGO DŁUGOFALOWEGO PLANU I POMYSŁU NA FUNKCJONOWANIE KLUBU
.

6. W przypadku upadku obecnej spółki, będziemy starali się, żeby UKS Ruch Chorzów był kontynuatorem tradycji Ruchu i na bazie tego klubu będziemy starali się odbudować wielkość Ruchu.
7. Na dzień 5 września zgłaszamy manifestację kibiców w sprawie nowego stadionu. Zostaną złożone odpowiednie dokumenty na ręce prezydenta miasta. Jedynym powodem, dla którego odwołamy manifestację, będzie terminowe wywiązywanie się miasta oraz spółki Centrum Przedsiębiorczości z danego nam słowa o ogłoszeniu dnia 31 sierpnia 2019 roku przetargu na Generalnego Wykonawcę robót budowlanych naszego nowego stadionu.

Takie ulotki były rozdawane podczas spotkania kibiców na Rynku w Chorzowie

Podsumowując:

BOJKOT: 
– NIE CHODZIMY NA DOMOWE MECZE RUCHU
– WSPIERAMY NA MECZACH DOMOWYCH SENIORSKĄ DRUŻYNĘ UKS RUCH CHORZÓW
– NIE KUPUJEMY BILETÓW, KARNETÓW, OFICJALNYCH GADŻETÓW KLUBU W GRZYBKU

– WSPIERAMY RUCH NA WYJAZDACH !!!

Ruch Chorzów jest tam, gdzie są jego kibice!”Szymon Michałek – Stadion dla Ruchu – Cicha6Com


FB: stadiondlaruchu-cicha6com / własne