Startujemy w Walentynki – zapowiedź meczu Ruch Chorzów – Piast Gliwice

„Niebiescy” mało wygrywali, a na wyjazdach jeszcze mniej, bo tylko raz i to właśnie z Piastem Gliwice. Już jutro, to jest 14 lutego o 15:30 zmierzymy się z Piastem po raz drugi, tym razem w Chorzowie.

Start rundy zawsze pozostaje niewiadomą, gdyż nie jest jasny skład w jakim zagrają i jedni i drudzy, tak samo jak nie jest jasne, jak zespoły przygotowały się do startu.

Na jesień, po serii czterech meczy bez wygranej, piłkarze z Chorzowa wzięli się w garść i pokonali „Piastunki” 1:0 po bramce Grzegorza Kuświka, jednak teraz jego występ jest zagrożony, powodem może okazać się przeziębienie i trener Waldemar Fornalik na pewno nie będzie chciał go narażać na dodatkowe komplikacje.

Nie zagra zapewne również Michał Szewczyk który po kontuzji kręgosłupa powoli wraca dopiero do treningów, jednak jak na ten moment są to lekkie treningi indywidualne.

Po 19 kolejkach jutrzejszy rywal Ruchu Chorzów zajmuje w tabeli 10 miejsce, tracąc zaledwie punkt do bezpiecznej strefy, czyli do pierwszej ósemki, zaś „Niebiescy” z 17 punktami zajmują przedostatnie, 15 miejsce.

Obaj trenerzy zaznaczają, że głównym celem jest walka właśnie o tą pierwszą ósemkę. Działacze Ruchu wyznaczyli nawet nagrodę dla piłkarzy, milion złotych do podziału, jeśli do tej ósemki awansują.

Zawody prowadzić będzie arbiter z Warszawy, pan Tomasz Kwiatkowski, który już sędziował mecz „Niebieskich” w tym sezonie (z Lechią Gdańsk 3:3).

Przewidywane składy:

Ruch: Putnocky – Oleksy, Stawarczyk, Grodzicki, Konczkowski – Gigołajev, Babiarz, Starzyński, Malinowski, Zieńczuk – Visnakovs

Piast: Szmatuła – Horvath, Brożek, Osyra, Klepczyński – Zivec, Badia, Hanzel, Podgórski – Wilczek, Janczyk

My przeprowadzimy z tego meczu Relacjo po ślunsku. A znajdziecie ją tutaj => http://relacjolive.zycienaniebiesko.cba.pl/?mecz=17

Wczoraj dotarła również do nas informacja z Komisji Licencyjnej:
„Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN wydała Ruchowi Chorzów zgodę na zatrudnienie dwóch nowych zawodników o wynagrodzeniach indywidualnych przekraczających limit nałożony decyzją nr 15 Komisji z dnia 14 maja 2014 (w wysokości 15 tys. zł brutto na jednego zawodnika), pod warunkiem, że łączne wynagrodzenie obu zawodników ze wszystkich tytułów nie przekroczy w okresie od 1 lutego do 30 czerwca 2015 średniomiesięcznej kwoty 60.000 zł brutto.

Uzasadnieniem powyższej decyzji jest istotna redukcja kosztów wynagrodzeń w Klubie, która pozwala obniżyć łączny budżet płacowy poniżej łącznego limitu nałożonego na Klub nawet po zatrudnieniu dodatkowych zawodników z podwyższonym limitem indywidualnych zarobków”.


 

źródło: własne / PZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.