Trzy punkty ze Śląskiem są w zasięgu! – Zapowiedź meczu

rchwks1

Jutro, czyli 23 października o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz 13 kolejki Ekstraklasy między Ruchem Chorzów, a Śląskiem Wrocław. 

Zespół z dolnośląskiego w historii sprawiał nie małe kłopoty Niebieskim. Większość ze spotkań na Cichej to remisy lub porażki Ruchu Chorzów, jednak nie trzeba daleko sięgać pamięcią do wygranego pojedynku (21.11.14r. 1-0) kiedy to bramkę na wagę trzech punktów zdobył Grzegorz Kuświk.

Jednak od 2000 roku wygraliśmy ze Śląskiem zaledwie 4 razy, przy 12 wygranych Śląska. Tym razem trener WKSu również zapowiada walkę o komplet punktów.

Przetrzebiony kontuzjami i kartkami Ruch ostatnio zremisował w Poznaniu z Lechem (2-2), zaś Wrocław uległ u siebie Koronie Kielce (0-1), kiedy zaś spojrzymy na tabelę, to mimo zaledwie jednego „oczka” przewagi, jesteśmy wyżej w tabeli i chorzowianie na pewno postawią się ekipie trenera Pawłowskiego.

W drużynie Ruch na pewno nie zagra Maciek Urbańczyk który zerwał więzadła i czeka go około 6 miesięcy przerwy od gry, zaś do składu wracają Grodzicki, Szyndrowski i Efir – który ma sporą szansę na znalezienie się w meczowej osiemnastce.

Przewidywane składy:

Ruch: Putnocky – Szyndrowski, Cichocki, Grodzicki, Konczkowski – Zieńczuk, Iwański, Lipski, Surma, Mazek – Stępiński

WKS: Pawełek – Kokoszka, Zieliński, Dudu, Ostrowski – Biliński, Celeban, Kiełb, Hołota, Danielewicz – Paixao

My łocywiście bydymy na szpilu i zrobiemy relacjo po ślunsku. Znojdziecie nos pod tym linkiym: Relacjo: Ruch – WKS


źródło: własne