[WAŻNE]: Informacje łorganizacyjne przed szpile ze Olimpią Elbląg

Dzisiej Ruch Chorzów zagro szpil ligowy ze Olimpią Elbląg. Klub ze Cichyj 6 wydôł stosowny komunikat łorganizacyjny do kierego lektury zapraszōmy poniżyj:

BILETY

Wejściówki na spotkanie z Olimpią Elbląg będą dostępne również w dniu meczu, w wybranych punktach sprzedażowych oraz kasach biletowych:

 • Sklep „eRka” – od 10:00 do 14:00
 • Kasa nr 1 – od 12:00 do 16:00
 • Kasa nr 9 – od 12:00 do 16:00
 • Kasa nr 10 – od 11:00 do 16:00 (bilety, karty kibica i karnety)

PUNKTY INFORMACYJNE

Przed i podczas meczu z Olimpią Elbląg ponownie otwarty będzie specjalny punkt informacyjny, w którym kibice będą mogli zasięgnąć kluczowych wskazówek na temat wejść na stadion. Pracownicy Klubu będą także służyć pomocą w przypadku, gdyby fani mieli problemy z działaniem kart kibica.

Punkt zlokalizowany będzie w Kasie nr 3, w godzinach 12:00 – 16:00.

WEJŚCIA NA STADION

Ponownie funkcjonować będzie dziewięć wejść na stadion. Pięć znajdzie się od strony al. Bojowników, dwa od Drogowej Trasy Średnicowej i dwa od ul. Cichej.

Wejścia na stadion:

Od al. Bojowników

 • Wejście nr 1 – kołowrotki dla osób bez kart kibica
 • Wejście nr 1A – kołowrotki dla osób bez kart kibica
 • Wejście nr 2 – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica
 • Wejście nr 3 – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica
 • Wejście nr 4 – kołowrotki dla osób bez kart kibica

Od Drogowej Trasy Średnicowej

 • Wejście nr 5 (Sektor Rodzinny) – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica
 • Wejście nr 6 (Trybuna Główna) – kołowrotki dla osób z aktywnymi kartami kibica oraz dla osób bez kart kibica

Od ul. Cichej:

 • Wejście nr 7 – brama wjazdowa dla przedstawicieli mediów, a także kibiców i zaproszonych gości, posiadających ważną kartę parkingową
 • Wejście nr 8 („Dziesiona”) –  kołowrotek dla osób z aktywnymi kartami kibica oraz dla osób bez kart kibica

SPRZEDAŻ GADŻETÓW

Sprzedaż klubowych pamiątek będzie odbywać się w nowej Strefie Kibica, mieszczącej się na terenie stadionu przy ul. Cichej 6. Aby dokonać zakupów, kibic nie musi od razu wchodzić na teren imprezy masowej. Możliwe będzie zarówno skorzystanie z oferty sklepu od strony klubowego parkingu, jak i od pasażu przy Drogowej Trasie Średnicowej, na który po zakupach można powrócić.

Pamiątki nabyć będzie można również w sklepie „eRka”, znajdującym się na ul. Jagiellońskiej 3 w Chorzowie, a także w punktach zlokalizowanych przy wejściu na sektory od strony al. Bojowników i na „Dziesionę” od strony ul. Cichej.

Sprzedaż pamiątek:

 • Sklep „eRka” – od 10:00 do 14:00
 • Strefa Kibiców – od 11:00 do 17:15
 • Kiosk od al. Bojowników – od 13:00 do 17:00
 • Punkt przy „Dziesionie” – od 13:00 do 17:00

PRZYJDŹ WCZEŚNIEJ

Wcześniejsze przyjście na stadion pozwoli uniknąć niepotrzebnych kolejek przy bramach wejściowych, które – trzeba pamiętać – mają swoją ograniczoną przepustowość. Warto mieć na uwadze komfort wejścia na trybuny. Własny i pozostałych fanów. Prognozy pogody zapowiadają przyjemną, bezdeszczową aurę, dlatego warto spędzić czas przed meczem w towarzystwie przyjaciół na Cichej.

Czas przed pierwszym gwizdkiem umili także stadionowy spiker Kuba Kurzela, który ponownie na wybranych sektorach pojawi się z mikrofonem, by przeprowadzić błyskawiczne konkursy z nagrodami. Bądźcie czujni, być może Kuba odwiedzi na trybunie właśnie Was!

Przypominamy, że bramy stadionu zawsze otwierane są na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu, czyli w tym przypadku już o godz. 13:00.

GASTRONOMIA

Czas oczekiwania na pierwszy gwizdek spotkania można zawsze umilić sobie wizytą w Strefie Kibica, gdzie czekają na Was „Niebieskie gadżety”, a także w strefach gastronomicznych. Największa zlokalizowana jest na placu od strony alei Bojowników, a kolejne na sektorze nr 10 i na sektorze rodzinnym.

Kibiców, którzy posiadają wejściówki na Trybunę Górną i Trybunę Dolną, serdecznie zapraszamy do kawiarenki, gdzie pyszności serwuje restopub Kraken z Chorzowa. To również okazja do spotkania goszczących tam „Niebieskich Legend” oraz obejrzenia trofeów zgromadzonych w klubowych gablotach.

PARKINGI I NIEBIESKI MIKOŁAJ

Do dyspozycji kibiców są parkingi zlokalizowane od strony alei Bojowników, jak również parking przy ulicy Cichej. Wyjątkowo zmotoryzowani fani nie będą mogli korzystać z parkingu pod halą Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. W sobotę swoje ligowe spotkanie rozgrywać będą także piłkarki ręczne Ruchu, dlatego miejsca pod halą muszą pozostać zarezerwowane właśnie na tę imprezę.

Na parkingach pojawią się wolontariusze, którzy do specjalnie oznaczonych puszek będą zbierać pieniądze na wsparcie akcji „Zostań Przyjacielem Niebieskiego Mikołaja”. Wrzucenie datku do puszki będzie równoznaczne z opłatą za korzystanie z parkingu, dlatego Klub prosi kibiców o zabranie ze sobą gotówki.

Gości posiadających „wjazdówki” zapraszamy na parking zlokalizowany obok stadionu. Wjazd na niego od ul. Cichej.

UTRUDNIENIA W RUCHU

Ze względu na roboty drogowe w Chorzowie, dojazd na stadion przy Cichej 6 może być utrudniony i zająć więcej czasu, niż zazwyczaj. Prosimy kibiców o wzięcie pod uwagę utrudnień i wyruszenie z domów z odpowiednim wyprzedzeniem.

Więcej na temat utrudnień w ruchu pisaliśmy w osobnym artykule TUTAJ.

ZAPROSZENIA I AKREDYTACJE PRASOWE

Kibiców i gości posiadających imienne zaproszenia na mecz Ruch – Olimpia, zapraszamy po ich odbiór do bramy wjazdowej na główny parking (wjazd od ul. Cichej). W tym miejscu akredytacje prasowe odbiorą także dziennikarze wybierający się na spotkanie w ramach swoich obowiązków zawodowych.

Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu dziennikarze otrzymają na Trybunie Prasowej wydrukowane oficjalne składy meczowe. Zachęcamy również do korzystania z bezprzewodowej sieci internetowej (dane logowania dostarczymy wraz ze składami) oraz gniazdek z energią elektryczną.

Zaproszenia i akredytacje będą wydawane od godziny 13:00.

SEKTOR RODZINNY

Na stadionie przy Cichej 6 funkcjonuje Sektor Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy rodziców ze swoimi najmłodszymi pociechami. Wbrew pozorom, nie panuje tam „piknikowa” atmosfera, sektor tętni życiem, ponieważ jego opiekunowie co mecz angażują dzieci w zabawę połączoną z kulturalnym i pozytywnym dopingiem dla drużyny Ruchu Chorzów. W tym celu wykorzystywane są takie rekwizyty, jak bęben czy specjalnie zamontowany podest.


własne / ruchchorzow.com.pl