Wygrana z Odrą Opole w przedsezonowym sparingu dobrym prognostykiem na sezon!

Niebiescy dzisiaj o godzinie 11:00 w Kamieniu Rybniku rozegrali mecz sparingowy z II ligową Odrą Opole. Mecz zakończył się wygraną Niebieskich 5-1 po bramkach Monety, Visnakovsa, Surmy, Słomy i Araka.

Ruch Chorzów – Odra Opole 5-1 (2-0)

Składy:

Ruch I połowa: Hrdlicka – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Dijnar – Mazek, Urbańczyk, Lipski, Moneta – Visnakovs, Niezgoda

II połowa: Miszczuk – Komarnicki, Cichocki, Oleksy, Pazio – Przybecki, Surma, Walski, Nowak, Słoma – Arak

Odra I połowa: Kowalczyk – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiłło, Peroński, M. Gancarczyk, W. Gancarczyk, Wodecki, Niemczyk, Stasiowski

II połowa: Ziarko, Sobczyński, Grądowski, Przystalski, Winiarczyk, Wrzesień, Sypek, Nowak, Bryłka, M. Gancarczyk, Wolny

Bramki:

1-Moneta, 18- Visnakovs, 58- Surma, 60- Słoma, 84- Arak : 82- Sobczyński

W składzie Ruchu Chorzów mieliśmy okazję oglądać dwóch testowanych graczy – w pierwszej połowie zagrał Marko Dinjar (Chorwacki obrońca), zaś w drugiej odsłonie na boisku pojawił się Kamil Słoma. Ten pierwszy zaliczył asystę przy trafieniu Visnakovsa i ogólnie prezentował się bardzo dobrze. Kamil Słoma zagrał równie dobrze, wywalczył najpierw rzut karny, a później jedną z akcji zakończył strzeloną bramką na 4-0. Bardzo dobrze spisywał się również rezerwowy bramkarz – Jakub Miszczuk, który kilka razy uratował zespół od utraty bramek.

źródło: własne