Wypowiedzi po meczu Korona Kielce – Ruch Chorzów

Bezbramkowy remis w Kielcach nie ułatwia sprawy utrzymania dla „Niebieskich”. Jednak po meczu zebraliśmy wypowiedzi piłkarzy. Zapraszamy do lektury.

Wypowiedzi:

Bartłomiej Babiarz:

„Na początku meczu Korona bardzo dobrze grała piłką, my nie mogliśmy się postawić, za mało utrzymywaliśmy się przy piłce. Musimy to poprawić. Wydaje mi się, że większym plusem jest fakt, że nie straciliśmy bramki. W nasze poczynania wkradało się dużo nerwowości, bo nie zamierzaliśmy nastawiać się tylko na kontry, Korona złapała wiatr w żagle ale druga połowa wyglądała dużo lepiej.”

Rafał Grodzicki:

„Okazji w pierwszej połowie nie mieliśmy żadnej, druga połowa już odważniejsza, jednak zabrakło czegoś do zdobycia bramki aczkolwiek przy większym szczęściu mielibyśmy komplet punktów. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmotywowani, myślę, że emocje z nas wyszły w szatni, wierzyliśmy bardziej w swoje umiejętności i dlatego to wyglądało lepiej. Po meczu powiedziałem do Filipa, że jego bieg musiałby być szybszy, ale na dobrą sprawę to gdyby podanie było nieco dokładniejsze to Filip mógłby z tą piłką zrobić wszystko. Jesteśmy świadomi tego, że walka będzie trwała do samego końca o to utrzymanie i jesteśmy na to przygotowani. Za tydzień na pewno postaramy się z Legią zawalczyć o trzy punkty. Dzisiejszy mecz był z kategorii, że jeśli nie da się wygrać to trzeba zremisować i jeśli wygramy z Legią to ten dzisiejszy punkt będzie bardzo ważny dla nas.”

Paweł Golański:

„My ten mecz traktujemy jak stratę dwóch punktów, niż zysk jednego bo dzisiaj, moim zdaniem, wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej i nie zawsze ta gra idzie w parze z wynikiem ale zostały nam dwie kolejki i mamy do zdobycia 6 punktów i jeśli tyle zdobędziemy to pierwsza ósemka jest w naszym zasięgu. Nic dzisiaj nie zostało przekreślone, wierzymy do końca w nasz cel, który mieliśmy założony i nic nam go nie popsuje. My nie kalkulowaliśmy w szatni, że mecz z Ruchem będzie na pewno o trzy punkty, ta drużyna walczy o życie w każdym spotkaniu i było widać to po ich dzisiejszym nastawieniu a z takimi rywalami zawsze gra się o wiele ciężej.”


źródło: własne

 

Konferencja Prasowa:

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów):

„O pierwszej połowie w naszym wykonaniu trzeba zapomnieć, Korona nas zdominowała. W drugiej części był to już normalny mecz. Potrafiliśmy doprowadzić do sytuacji bramkowych, po których byliśmy w stanie strzelić przynajmniej jednego gola. W Kielcach zawsze gra się ciężko. To dla nas cenny punkt, biorąc pod uwagę okoliczności.”

 

Ryszard Tarasiewicz (Korona Kielce):

„Rozegraliśmy dzisiaj dobre spotkanie. Szczególnie w 45 minutach totalnie zdominowaliśmy zespół z Chorzowa. Rozmawialiśmy z zawodnikami, że to nie będzie łatwy mecz. Zespół Ruchu zostawiał nam mało miejsca, ale mimo to stworzyliśmy kilka sytuacji. Powinniśmy strzelić przynajmniej jedną bramkę, choć nie wiem, czy ona dałaby nam zwycięstwo. Z przebiegu meczu zasługiwaliśmy na tę jedną bramkę.”


źródło: niebiescy.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.