Wziąć rewanż za porażkę – zapowiedź meczu Górnik Łęczna – Ruch Chorzów

gklrch00

Na jesień inaugurowaliśmy ligę meczem z Łęczną na własnym stadionie. Mecz na pewno nie potoczył się po myśli kibiców i koniec końców przegraliśmy 0-2.

Nasza statystyka z ostatnich 5ciu pojedynków nie wygląda najlepiej (2 zwycięstwa, 3 porażki, bilans bramek: 4-7) jednak w tych pięciu meczach tylko 2 razy graliśmy na wyjeździe (1 porażka 3-0, 1 zwycięstwo 0-1) i zauważyć należy, że wygraliśmy w zeszłym sezonie właśnie w Łęcznej.

Skład trenera Szatałowa wygląda jednak bardzo solidnie na tle reszty ekstraklasowej stawki, ale jeśli chodzi o zdobycz punktową, to razem z Ruchem mają 21 punktów.

Dzisiaj obie drużyny znajdują się w górnej ósemce i zapewne obie chcą skończyć sezon jak najwyżej. Po przerwie na reprezentację, na pewno podbudowany wraca Mariusz Stępiński, jak i również nasi młodsi reprezentanci – Mazek, Lipski. Dodatkowym atutem może być powrót po pauzie za kartki Rafała Grodzickiego.

Przewidywane składy:

Górnik: Rodić – Mierzejewski, Bielak, Bożić, Leandro – Bonin, Tymiński, Pruchnik, Nowak, Piesio – Śpiączka.

Ruch: Putnocky – Oleksy, Koj, Grodzicki, Szyndrowski – Zieńczuk, Iwański, Lipski, Surma, Mazek – Stępiński.

My oczywiście będziemy na tym meczu i zapraszamy na naszą odświeżoną relację po śląsku. Znajdziecie ją tutaj: Relacjo live: Łęczna – Ruch


źródło: własne