Z Gwarkiem o awans? Jest to bardzo prawdopodobne! [ZAPOWIEDŹ]

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą sobotę „Niebiescy” będą w stanie zapewnić sobie awans do II Ligi już nie tylko pozbawiając szans matematycznych, ale nawet nie pozostawiając żadnych złudzeń.

Na obecną chwilę cała czołówka – Ruch, Polonia i Ślęza mają swoje pauzy „zaliczone” i tym samym liczba meczów brana pod uwagę również się wyrównała.

Przewaga 12 punktów jaką posiada zespół trenera Łukasza Berety to 4 wygrane mecze (do końca sezonu pozostaje 5 spotkań każdej z wymienionych drużyn) zatem – do tej pory było tak, że przy pozytywnym bilansie spotkań bezpośrednich Ruchu z Polonią Bytom (remis w Bytomiu 1-1 i wygrana w Chorzowie 1-0) – dawałaby Ruchowi już pewny na 100% awans, ale aby najbliższa kolejka była tą decydującą to Polonia Bytom nie może wygrać swojego spotkania.

Wyciąg z regulaminu rozgrywek OZPNu na sezon 2020/21:

„2. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwa zespoły lub więcej o
kolejności w tabeli decyduje:
a) korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek;
b) przy dalszej równości, liczba strzelonych bramek we wszystkich spotkaniach z całego
cyklu rozgrywek;
c) przy dalszej równości, liczba straconych bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu
rozgrywek,
d) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami.”

Nie będzie to łatwy mecz – przynajmniej patrząc na ostatnie 2 mecze – chociaż bilans bramek mamy korzystny, to ostatecznie jednak na wyjeździe, sezon temu polegliśmy (2-0 po bramkach Kamila Bętkowskiego i Przemysława Oziębały). W tym sezonie ligowym, a dokładniej w tej rundzie jesteśmy drużyną, która punktów jeszcze nie straciła ( wygranych na 13 rozegranych ligowych meczów) doliczając mecz z rezerwami Górnika Zabrze z zimy 2020 roku mamy 14 kolejnych spotkań ligowych wygranych – a to pewnie dobry prognostyk przed spotkaniem z Gwarkiem.

Z resztą już w tym sezonie Gwarek przekonał się o sile naszego zespołu ( października 2020 roku wygraliśmy aż 5-1) a drużyna z tarnowskich Gór nie zagroziła Ruchowi Chorzów ani przez moment i chociaż dzisiaj w zespole z Cichej 6 nie ma Mateusza Wiciersza (przeszedł do Piasta Gliwice) nie zagra Kacper Kawula, Patryk Sikora (strzelec jednej z bramek w meczu z października) czy Mariusz Idzik (najlepszy strzelec Ruchu, w meczu 1 rundy również zdobył bramkę) to „Niebiescy” nadal mają siłę ognia – w postaci np. Michała Biskupa, Michała Mokrzyckiego czy zawsze groźnego Łukasza Janoszki (łącznie zdobyli 31 z 83 bramek).

„Niebiescy” na wyjazdach przegrali zaledwie dwa spotkania (ze Ślęzą Wrocław i LKSem Goczałkowice Zdrój) ale są to już „odległe” czasy i nikt w Chorzowie nie chce o tym pamiętać. Bilans spotkań wyjazdowych w tym sezonie to 12 wygranych, 1 remis i wspomniane wyżej 2 porażki, bilans bramek to 31 zdobytych i 12 straconych. Dla odmiany domowy bilans Gwarka to 7 wygranych, 4 remisy i 4 porażki, 27-23 w bramkach.

Zespół trenera Krzysztofa Górecko tanio skóry nie sprzeda, tego jesteśmy pewni, ale nie spodziewamy się sensacji, a taką na pewno byłby każdy inny wynik niż wygrana Ruchu Chorzów, jednak w myśl zasady, że awanse wygrywa się z drużynami dołu tabeli – a taką jest obecnie ekipa Gwarka (14 miejsce, 8 pkt. przewagi nad strefą spadkową) to nie wyobrażamy sobie, byśmy tego spotkania nie wygrali. Dodatkowym atutem może być fakt pauzowania kolejki w środku tygodnia, co zdecydowanie nie zaburzyło pełnego okresu przygotowania między spotkaniami, zaś zespół z Tarnowskich Gór musiał rozegrać dodatkowo spotkanie w ubiegłą środę (26 maja rozegrana została 33 seria gier w III grupie III Ligi) i to na wyjeździe – w Świdnicy – gdzie zremisowali 0-0 z tamtejszą Polonią-Stal.

Jedynym zagrożonym absencją piłkarzem Ruchu Chorzów będzie Daniel Paszek, który na obecną chwilę ma na swoim koncie 3 żółte kartki. Poniżej przewidywana 11`stka na mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry:

Bielecki – Kulejewski, Wyroba, Kasolik – Kowalski, Foszmańczyk, Mokrzycki, Będzieszak – Janoszka, Kwaśniewski, Biskup.

Jeśli coś się sprawdza, to nie trzeba tego zmieniać i dokładnie taką samą jedenastkę jak w meczu ze Stalą Brzeg przewidujemy na spotkanie z Gwarkiem. Trener Łukasz Bereta potrafi jednak zaskoczyć, a właściwie zmiany wynikają z ciężkiej pracy indywidualnej każdego piłkarza więc jeśli coś miałoby ulec zmianie to tylko i wyłącznie ze względu na bardzo porządnie przepracowany tydzień.

Plan 34 kolejki III Ligi, grupy III:

Foto-Higiena – LKS Goczałkowice
Pniówek – Górnik II
Miedź II – Polonia-Stal
Gwarek TG – Ruch Chorzów (17:00)
Stal Brzeg – MKS Kluczbork
ROW 1964 – Piast Żmigród
Polonia Nysa – Ślęza Wrocław (17:00)
Rekord BB – Zagłębie II
Lechia ZG – Polonia Bytom (17:00)

Bezpośredni rywale w walce o awans również zagrają w sobotę od godziny 17:00 (Polonia Bytom zagra z Lechią Zielona Góra, a Ślęza z Polonią Nysa).

Szpil Ruchu bydzie szło łoglōndać na łoficjalnym kanale Ruchu tukej => KUP DOSTĘP DO TRANSMISJI bydzie tyż rylacja radiowo we RADIO WIDZEW.

Przipominŏmy tyż ło nŏszyj zabawie. Typer Na Niebiesko pod patronatym Baru „Kinga” znŏjdziecie tukej => Typuj i wygrywej


własne