„Zarys drużyny tworzył się podczas całych przygotowań” – wywiad ze trynerem Łukaszem Beretą

Foto: Rafał Rusek / Newspix

We sobota, 17 sierpniŏ, ło 17:00 Ruch zacnie sezon we III grupie III Ligi. Ło aspektach szportowych drużiny pogŏdali my ze trynerem Łukaszem Beretą.

ŻNN: Jak przebiegają obecnie przygotowania do pierwszego spotkania w lidze?

Łukasz Bereta: Teraz przygotowania przebiegają zgodnie z planem i staramy się nadrobić stracony czas w którym nie mogliśmy trenować. Zarys drużyny tworzył się podczas całych przygotowań.

ŻNN: Kibice nadal prowadzą bojkot, czy to nadal wpływa na morale zespołu? Czy Ta sytuacja zostaje za plecami, a zespół skupia się na meczu?

Ł.B.: Teraz bezpośrednio na nas nie uderza bojkot ale na pewno będzie odczuwany w trakcie meczu, gdzie do końca dopingowani na Skrze walczyliśmy do końca. teraz zagramy na Cichej przy pustych trybunach, nigdy tak tutaj nie było więc ciężko sobie to nawet wyobrazić.

ŻNN: Czy są planowane jeszcze jakieś testy? Wzmocnienia drużyny?

Ł.B.: Jeśli chodzi o wzmocnienia to zostawiliśmy sobie jedno wolne miejsce w kadrze dla zawodnika, ale będzie to musiał być zawodnik który będzie miał określoną jakość do zespołu.

ŻNN: Patrząc na obecne wyniki drużyny z Gaci (2 zwycięstwa), będzie to łatwe, czy raczej ciężkie spotkanie dla Ruchu?

Ł.B.: Myślę że będzie to ciężkie spotkanie bo morale drużyny z Gaci są bardzo dobre po 2 nieoczekiwanych zwycięstwach. (2-1 z Polonią Bytom i 2-0 z Lechią Zielona Góra przyp. red.)

ŻNN: Czy już wiadomo, kto będzie kapitanem drużyny w obecnym sezonie?

Ł.B.: Kapitanem będzie Tomasz Foszmańczyk.

ŻNN: We wrześniu czeka zespół większa intensywność, trzeba nadrobić dwa spotkania. Drużyna będzie gotowa kondycyjnie na te spotkania?

Ł.B.: We wrześniu będzie bardzo ciężko, bo dojdzie jeszcze mecz Pucharu Polski.
Ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo jest to zależne od wielu czynników: czy wszyscy będą zdrowi, nikt nie będzie narzekał na kontuzję oraz czy kogoś nie wykluczy z meczu czerwona kartka.
Kadra jest wąska i na pewno będzie bardzo ciężko.

Przipominŏmy, że mimo bojkotu i niy łażeniŏ na szpile domowe, to tryner Bereta mŏ pełne poparcie kybiców, a drużina mŏ u nich wsparcie.

Szpil ze Foto – Higieną Błyskawica Gać zaplanowany je na godzina 17:00, 17 sierpniŏ.


własne