Zmarł Antoni Nieroba

Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 82 lat odszedł od nas Antoni Nieroba, jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Ruchu, rekordzista „Niebieskich” pod względem występów w ekstraklasie.

Całej Rodzinie Pana Antoniego, wszystkim bliskim, przyjaciołom, znajomym i każdemu, kogo dotknęła Jego śmierć, składamy najszczersze kondolencje. Cała „Niebieska” Rodzina okryła się żałobą….

Uroczystości pogrzebowe śp. Antoniego Nieroby odbędą się w poniedziałek, 28 czerwca, o godz. 10:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Długiej w Chorzowie.

Nieroba zdobył z Ruchem dwa tytuły mistrzowskie – w 1960 i 1968 roku. Cztery lata po drugim ligowym triumfie wyjechał do Francji, gdzie występował w zespole Chateauroux.  Po powrocie do kraju ukończył kurs trenerski na katowickiej AWF, po czym podjął pracę szkoleniowca. Był trenerem m.in. Rozwoju Katowice, Chateauroux, Uranii Kochłowice i AKS-u Chorzów.

Zapisał również swoją kartę w historii reprezentacji Polski. Z orłem na piersi debiutował w czerwcu 1959 r. w meczu z Izraelem (7:2) rozegranym we Wrocławiu. 8 lat później zagrał po raz ostatni, przeciwko Rumunom w Krakowie (0:0). Łącznie wystąpił w 17. oficjalnych i dwóch nieoficjalnych grach biało-czerwonych.

W listopadzie 2017 roku, przed ligowym meczem ze Stalą Mielec, Antoni Nieroba został uhonorowany nagrodą im. Gerarda Cieślika przyznawaną najwybitniejszym postaciom w historii Ruchu.


własne / ruchchorzow.com.pl